top of page

Hur blir kärlekslivet?

Skribentens bild: Tor Tor

Hur kommer mitt kärleksliv se ut i framtiden? Har testat tinder o dejting men det känns inte äkta när man träffas enbart i syfte att bli ihop. Tyvärr känner jag inte heller någon kille i skolan eller liknande som man kan umgås med bara för skoj och sedan utveckla det där ifrån.

Tuwa



Svar: Nätdejting är inte grejen för dig men det har du ju listat ut. Det kan bli mer aktuellt i framtiden men de närmaste 7-8 åren är det mest ett bra sätt att tappa förtroende för män, och mänskligheten i ditt fall.


Ha lite is i magen, det kommer dyka upp en kille som du kommer kunna utveckla det lugnt med. Han har en relation just nu och det gör att han är öppen för vänskap och avslappnat umgänge.

Jag är osäker på om du känner honom redan men du vet vem han är.

Kärleken kommer naturligtvis bli annorlunda om ett par år men som jag förstod din fråga handlar det mer om här och nu och i det ljuset – du kommer vara kär innan jul men inte ihop förrän i mars-april (med undantag för nån händelse under jullovet som kommer vara härlig men egentligen fel i det stora hela).

ความคิดเห็น


 Proudly created with Wix.com

  • Facebook Social Ikon
bottom of page